Ha arctisztításról van szó, a koreaiak biztosra mennek. Aki még nem ismeri a kétlépéses arclemosást, akkor ezen a terméken keresztül megismerheti.
Szóval ennek az elsőre furcsa módnak az első lépése az olajos lemosó, ami kíméletesen fellazítja és eltávolítja a smink, kosz nagy részét. A habzó lemosó ezután következik.
Az olaj hallatán nem kell rosszra gondolni, ezek nem hasonlítanak a hagyományos olajokhoz, nincs kimondott zsíros érzetük, némelyik pedig vízzel elegyedve fehér, tejszerű folyadékká alakul(ez mondjuk épp nem).
A Holika Holika Pore Cleansing Light Oil volt az első koreai arctisztító olajom, előtte a Dm Balea kaméliaolajos tisztítóját használtam, amivel teljesen meg voltam elégedve, amíg ki nem vonták a forgalomból…. 😦
Mivel zsíros a bőröm, erre a pore cleansing-típusú darabra esett a választásom, de a márka leírása szerint ez száraz-érzékeny bőrre való. Furcsa kissé, de ez van.
Lássuk kívülről befelé haladva, mik a tapasztalataim!
Lefóliázva, biztonságos, kifolyást gátló csomagolásban érkezik. Kartondoboza nincs, felesleges is, legalább nem szennyezzük azzal is a környezetet.Nálam ez mindig pluszpont.
A csomagolás nagyon minimál stílusú, fényes, világoskék műanyag flakon, lefelé hajló pumpával. Egy matricán kívül, amin a neve szerepel, másból nem is áll a csomagolás.
A pumpa nem fröcsköl, kellő mennyiséget adagol. Nem lehet forgatással elzárni, ehhez a hozzá adott műanyag záróelemet el kell tenni, ha például utazásra magunkkal vinnénk.
A teljes arcra két pumpálásnyi elég, ami gazdaságossá teszi.
Az olajnak enyhe citromos illata van, ami már felvitelkor sem érezhető igazán. Kellemes érzés használni, a sminket szépen “leolvasztja” a bőrről, vízzel érintkezve opálos fehérré válik. Könnyű lemosni, használat után nem érzem, hogy zsírosnak hatna a bőröm, szinte nem is érzem, hogy kellene o habzó lemosó még.
Irritációt nem okozott, de a felvitel első pár másodpercében enyhébb meleg érzést kelt, mint a melegítő hatású maszkok, ami nekem kellemetlenséget okoz. Az összes hibája ennyi egyébként. Eddig nem tapasztaltam, hogy rontott volna ez a tulajdonsága a bőrömön, így ez nem von le az értékéből.
Az INCI-t feltettem a Krémmániára, itt megtaláljátok. A kiválasztáskor nekem fontos volt, hogy ne legyen benne magas komedogén indexű összetevő(ami pattanásokat okozhat), ebben az E-vitamint leszámítva semmi ilyen nincs. Illatanyag az INCI végén van, nem számottevő, van még benne:
- szőlőmagolaj
- árnika kivonat (aki érzékeny rá, kerülje!)
- citrus kivonat
- tárnicsgyökér kivonat (amiről érdekesség képpen azt találtam, hogy az arra érzékenyeknél fejfájást okozhat)
- cickafark kivonat (gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatása ismert)
- harrogate ásványvíz (ami a márka szerint gazdag oxigénben, de ezek az oxigénes krémek stb. mind kamu dolgok -most nem mennék bele a kémiába)
Nincs benne ásványi olaj. De van kétféle paraben tartósítószer (de ez lemosó, fél percnél tovább nincs a bőrön).
Az olajnak van egy “testvére is”, ami kifejezetten BB krémekhez való, annak egészen más az összetevő listája, van benne ásványi olaj is, így aki kerüli az ilyesmit, nehogy összetévessze a kettőt (kb. ugyan úgy néz ki a flakon, csak más a szöveg rajta).
Összegzés: amire kitalálták, arra jó, de nem ez lett életem lemosó olaja. Ha fontos, hogy relatív olcsón próbáljatok ki ilyen típusú terméket, akkor ez jó alternatíva lehet.
Ezt az olajat, a “light” verziót a poszt írása óta megszüntették, nem kapható sehol már. A “deep” változatot, free shipping-gel ebayről pl.:innen lehet rendelni. Ennek INCI-je más, Krémmánia.
Ti használtok arctisztító olajat? Mit gondoltok a két lépéses tisztításról?
By: Szilvia
3 című bejegyzés “Holika Holika Pore Cleansing Light Oil – arctisztító olaj Koreából” gondolatot, hozzászólást tartalmaz